محل تبلیغات شما
دوست داشتن یك فرد، زیباست. اما اگر در جواب این دوست داشتن، هیچ تحویل نگیرید چه میكنید؟ كلافه میشوید، نه؟ سرد میشوید، نه؟ غرورتان نابود میشود، نه؟ حالا تصور كنید یك گل را دوست دارید. هر روز به او آب میدهید، مراقب هستید تا پژمرده نشود. در جواب چه میگیرید؟ هیچ! گل به شما میگوید من هم دوستت دارم؟! یا تشكر میكند بابت اینكه دوستش دارید؟ نه! اما از او ناراحت نمی‌شوید، زیرا دوست داشتن او و حسى كه نسبت به او دارید، باعث میشود حال خودتان خوب باشد. در اصل شما گل را بى توقع و بى منت دوست دارید. میبینید؟ دوست داشتن بى انتظار، حال آدم را خوب میكند. پس چرا افراد را به همین صورت دوست نداشته باشید؟ چرا توقع داشته باشید كه در جواب علاقه‌تان، عشق و علاقه تحویل بگیرید؟ من افراد دل خواه را، بى توقع و بى منت دوست دارم. حتى اگر بدانم من را به حد كافى دوست ندارند، ناراحت نمیشوم. زیرا درك كرده ام كه علاقه من نسبت به آنها، حال خودم را بهتر میكند. پس چرا با توقع و انتظار، این حال خوب را از بین ببرم؟ اصلا چه بالاتر از اینكه آنها در زندگى من هستند كه من دوستشان داشته باشم؟ دوست داشتن آنها، حال مرا بهتر میكند، چه بهتر از این براى من؟ اینها را نوشتم و با شما قسمت كردم، تا شاید شما هم از این به بعد، افراد را بى توقع دوست داشته باشید. امتحانش كنید. قطعا حالتان بهتر میشود. انتظار و توقع نداشتن، یكى از دلایل اصلى حال خوب من است. شما هم این حال خوب را تجربه كنید.

از سری فانتزی های منو مهدی...

کاسه محبتتان پر و کاسه صبرتان خالی...

پاییز فصل دلتنگی...

دوست ,حال ,توقع ,بى ,كه ,كنید ,دوست داشتن ,در جواب ,توقع و ,حال خوب ,بى توقع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Open Your Eyes nissanclub جامع ترین وبلاگ موسیقی آذری و ترکی مطلب برتر کیان تسمه conbuiwife معرفی مشاهیر و بزرگان شیدا 95 دانلود آهنگ جدید مزه فوتبال mazfootball2